Únor 2014

Škoda Octavia Scout - několik nových informací

14. února 2014 v 11:48 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Octavia přijde na ženevský autosalon s offroadovou podobou Škody Octavie.
Mezi typické znaky paketu Scout patří nárazníky chráněné černým plastem a doplněné stříbrnými prvky. Černé lišty dále chrání dveře, prahy a lemy blatníků vozu. Mezi ostrými světlomety je umístěn široký otvor pro sání vzduchu. Světlá výška se posunula o 33 mm.

Novinkou je inovativní řešení pohonu všech kol, vůz má dále nabídnout výborné jízdní vlastnosti a především využitelností na běžných cestách i v terénu. "Nová Škoda Octavia Scout je všestranně zdatným autem, jméno Scout totiž nedostává žádný model značky ŠKODA jen tak," uvedl Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast technického vývoje.

Co se technologie týká, nabízené motorizace jsou o 20 procent úspornější, maximální přípustná hmotnost přívěsu vzrostla na 2 tuny a pohon všech kol využívá nejmodernější nápravovou spojku Haldex páté generace.


První obrázek Škody Octavie Coupé

5. února 2014 v 17:01 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda dnes zveřejnila studii Škody Octavie Coupé, oficiálně nazvanou Vision C.Škoda Octavia Coupé nejspíš v roce 2016

4. února 2014 v 18:03 | Mr. L&K |  Zpravodajství
V roce 2016 se pravděpodobně dočkáme Octavie v karosářském provedení kupé.
Na březnový autosalon v Ženevě si Škoda nachystala premiéry hned tří verzí Octavie - jedná se o Octavii v provedení Scout, o Octavii s pohonem na benzín a CNG a koncept Octavie Coupé. Na tu poslední se právě zaměří tento článek.

Škoda Auto tímto vozem bude konkurovat Volkwagenu Passatu CC nebo Mercedesu-Benzu CLS. Škoda Octavia Coupé směřuje k zákazníkům, kteří upřednostňují vozy typu sedan, avšak se silnějšími motory a sportovnějším vzhledem - od klasické Octavie se bude lišit jiným provedením nárazníku a světlometů.

Škoda již dříve pracovala na autech ve verzi kupé, jako Tudor (kupé verze Superbu) z roku 2002, Favorit Coupé a 990 Roadster (sportovní verze Škody 1000 MB) z dřívějších let. Doufejme tak, že Octavia Coupé bude od roku 2016 sériově vyráběna a nezůstane jen u konceptu.