Leden 2014

Škoda Auto partnerem Českého olympijského výboru

31. ledna 2014 v 17:06 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto podporuje Olympijský park otevřený na pražské Letné v rámci Olympijských her Soči 2014.
Jistě jste zaznamenali blížící se olympiádu, a při této příležitosti otevřel Český olympijský výbor park věnovaný této významné sportovní akci. Škoda Auto už více jak dvacet let podporuje sport na národní i mezinárodní úrovni. Přímo v ruském Soči tak automobilka poskytne víc jak 500 vozů určených k přepravě osob v dějišti her.

"Do Soči se upře pozornost veřejnosti z celého světa. Vedle aktivit přímo v Soči, které pořádá ŠKODA AUTO Rusko, klademe velký důraz na to, aby čeští fanoušci mohli olympijskou atmosféru prožívat co nejintenzivněji a fandit českým reprezentantům i doma. Olympijský park Soči-Letná k tomu nabízí jedinečnou příležitost. Věříme, že sportovní atmosféra i za přispění domácí automobilky návštěvníky nadchne," řekl Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.

Jaké atrakce najdete v českém olympijském parku? Především zde bude velkoplošná obrazovka, na níž se budou živě promítat důležité sportovní události. Přichystané hokejové hřiště, kluziště, běžkařská trať, dráha na curling a snowpark Vám umožní aktivně si zasportovat. Škoda si pro návštěvníky nachystala výstavu aktuálních modelů a soutěž o nový vůz Yeti.

Octavia na CNG v květnu

30. ledna 2014 v 22:58 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto plánuje v květnu uvedení na trh Octavie s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).
Premiéru bude mít tento vůz na ženevském autosalonu v dubnu, kde se představí společně s Octavií Scout a konceptem Octavie v karosářském provedení kupé. Nebude chybět ani nádrž na Natural 95, která bude pohánět automobil při nedostatku plynu. Škoda uvádí, že dojezd při použití CNG je 420 km, při použití benzínu pak 940 km.

Octavii CNG bude pohánět čtyřválcový turbomotor 1.4 o výkonu 81 kW, stejný jako najdete u Volkswagenu Golfu Variant TGI Bluemotion. Na trhu má automobilka zatím jediný model na CNG - Škoda Citigo, kterého se podle statistik za minulý rok prodalo 76 kusů.

Preferujete dražší, ale k prostředí šetrnější vozy? Pište do komentářů.

V nové sezóně bude důležité připravit se na budoucnost

30. ledna 2014 v 17:08 | Mr. L&K |  Škoda Motorsport
Sezóna 2014 bude pro Škodu Motorsport znamenat především vývoj nového vozu Fabia R 5.
Na prvním letošním závodu, lotyšská rally konaná 31. ledna - 2. února, bude startovat posádka Esapekka Lappi/Janne Ferm a Sepp Wiegand/Frank Christian. "První start v sezóně je vždy něco výjimečného a Lotyšsko je navíc pro nás všechny nová zkušenost. Ale těším se samozřejmě moc, že opět usednu za volant Fabia Super 2000. V loňském roce jsme nasbírali spoustu zkušeností a skvělé výsledky v APRC a koncem roku také v ERC. Na to chceme letos navázat," říká o závodu Esapekka Lappi, jenž v posledních dvou ERC obsadil druhá místa.

Obě posádky budou v ERC závodit s Fabii Super 2000 v novém designu proti vyspělejší konkurenci vozů R 5 jiných značek.

"Vstup do kategorie R 5 je pro značku ŠKODA logickým krokem. Homologaci nového vozu očekáváme v tuto chvíli do poloviny roku 2015," uvedl šéf Škoda Motorsportu Michal Hrabánek. Fabia R 5 se bude vyvíjet v Mladé Boleslavi. Podle pravidel FIA bude mít motor 1.6 Turbo.

Objevte novou Škodu Yeti

29. ledna 2014 v 23:52 | Mr. L&K |  Reklamy Škoda
Škoda Auto natočila reklamu na novou generaci modelu Yeti. Ve videu si můžete všimnout obou verzí - městské i terénní a prohlédnout si jejich detaily. Jak se líbí Vám? Vylepšili byste něco?


Fabia za zvýhodněnou cenu

29. ledna 2014 v 21:05 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto v průběhu letošního roku představí omlazenou Fabii. Stávající generaci nyní nabízí za zvýhodněnou cenu.
Akce se týká všech benzínových verzí Fabie. Tyto vozy jsou prodávány pod označením Tour. Nejlevnější verzi, Fabia Tour Easy s tříválcem 1.2, tak můžete mít za 219 900 Kč. A výbava? Součástí je rádio s CD/MP3 přehrávačem, čtyři airbagy, elektrické ovládání předních oken, stabilizační systém, centrální zamykání, dělené a sklopné opěradlo zadních sedadel a záruka na čtyři roky nebo do 60ti kilometrů. Za příplatek lze mít v autě klimatizaci a elektrickz ovladatelná vyhřívaná zpětná zrcátka.

Verze Fabie kombi není nabízena v levné variantě Easy. K dostání je výbava Tour Ambition a Tour Active, ty jsou poháněny silnějšími motory 1.2 TDI a 1.4. Jednotlivé výbavy pak můžete za příplatek rozšířit o další prvky.

Sledujte s námi novinky o nadcházející generaci modelu Fabia.

Hlavním partnerem portálu bezpecnecesty.cz je Škoda Auto

26. ledna 2014 v 23:40 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Nově vzniklý portál Bezpečné cesty se snaží zlepšit bezpečnost na českých silnicích.
Škoda Auto jako hlavní partner podporuje Bezpečné cesty svými poznatky z oblasti dopravní bezpečnosti, nabízí odbornou pomoc a poskytuje názorné materiály v písemné i audiovizuální podobě. Uživatelé navíc na tomto portálu naleznou informace o aktuální situaci na silnicích, nebo třeba také mapu s tipy na vylepšení českých cest.

Dalším hlavním partnerem tohoto projektu je Ředitelství služby dopravní policie.

Určitě navštivte stránku www.bezpecnecesty.cz, můžete přispět vlastním návrhem nebo se zapojit do diskuze, rozhodně však nevynechejte informace o bezpečnosti.

Paket Scout pro Superb kombi

13. ledna 2014 v 23:45 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Superb kombi je nyní v nabídce také ve verzi Scout. K dostání téměř ve všech motorizacích.
Tento outdoorový paket se především vyznačuje šedými plastovými kryty kolem celého vozu a stříbrně lakované části předního a zadního nárazníku, dveře chrání boční ochranné lišty. Vůz je tak připraven zdolávat obtížnější terény, avšak v městském prostředí se neztratí.

Mezi největší přednosti modelu Superb patří komfort a dostatek místa pro cetující, bezpečnostní prvky, elegance a poměr ceny a užitné hodnoty. Připomeňme si, že se na světě dosud prodalo přes 600 tisíc vozů, z toho za minulý rok přibližně 95 tisíc. Mimo evropské trhy je značka také úspěšná v Rusku, Číně a Indii.