Únor 2013

Škoda představila kombi verzi nové Octavie

22. února 2013 v 23:13 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto asi před měsícem uvedla na trh novou generaci Octavie. Dva týdny schází do autosalonu v Ženevě, a zde se chce česká automobilka také pochlubit karosářskou verzí kombi.
Octavia je aktuálně nejúspěšnějším modelem Škody. Prodeji napomáhá provedení kombi, které je v Česku velmi praktické a oblíbené. "Octavia je srdcem značky a naším nejprodávanějším modelem," uvedl Winfried Vahland.

Poměr prodeje druhé generace Octavie karosářských verzí kombi a liftback byl 60:40, automobilka však u nové Octavie počítá s poměrem 55:45.

Nová generace je větší po všech směrech. Má o 9 cm na délku a o 4,5 cm na šířku více. Rozvor náprav je nyní delší o 11 cm. Model nabízí ve své třídě velký objem kufru - 610 litrů, který se po sklopení zadních sedadel zvětší na 1740 litrů. Novinkou je také pár vychytávek, jako například speciální kapsa na kabáty za zadními sedadly nebo oboustranný koberec v kufru.

V Ženevě se má také představit vůz s pohonem 4x4. Ještě tento rok by se nabídka Octavie měla rozšířit o sportovní verzi RS. Přesná cena kombi verze nebyla zveřejněna, předběžný odhad se pohybuje okolo 360 - 370 tisíci korun.