Červen 2011

Škoda má možná dokončenou novou generaci Octavie

26. června 2011 v 17:42 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto má možná hotové práce na nové generaci modelu Octavia. Uvedl to týdeník Ekonom s odvoláním na dodavatele. Podle této zprávy dokončila firma výběrové řízení na díly a vůz samotný by se mohl představit v roce 2013.
V září má zažít svoji premiéru nový model, jeho název zatím výrobce tají. Příští rok má mít premiéru vůz s pracovním názvem A-Entry, jeho velikost bude údajně něco mezi Fabií a Octavií. Nová generace Octavie by se na trh měla dostat v roce 2013, po dokončení se automobilka údajně chystá na zátěžové testy. Výběrové řízení na dodavatele hlavních dílů bylo také skončeno.

Na závěr zprávy ještě dodám, že Škoda nechala postavit novou halu. Práce na ní budou dokončeny v polovině příštího roku a z výrobní linky právě tohoto závodu by měla sjíždět i nová generace Octavie.

Škoda Auto se stala vítězem v soutěži Czech Top 100

18. června 2011 v 17:06 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Automobilka Škoda Auto byla vyhlášena v rámi soutěže Czech Top 100 jako nejvýznamější podnik v České republice. Do hodnocení je zahrnut ekonomický význam i atraktivita.
"Našeho opakovaného úspěchu v této významné soutěži si velice vážíme," uvedl Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA Auto odpovědný za oblast personalistiky. "Toto ocenění nás naplňuje hrdostí a mimořádným způsobem podtrhuje význam našeho podniku pro tuto zemi. Současně jej vnímáme jako ocenění skvělých vlastností našich zaměstnanců v uplynulých 20 letech. Náš nejnovější úspěch je pro nás motivací, abychom v pozitivním rozvoji v příštích letech důsledně pokračovali. Naše Růstová strategie proto vytváří ideální podmínky," dále pokračoval.

Firma plánuje rozšířit během projektu Růstové strategie Škoda do roku 2018 posílit svou pozici.

Škoda Superb Combi

14. června 2011 v 17:48 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda


Základní info:
Současná generace modelu Superb nabízí zákazníkům prostorný vůz s vyspělými technologiemi (motory TSI, převodovka DSG, adaptivní světlomety AFS, otevírání pátých dveří TwinDoor). Nové Combi k přednostem liftbacku přidává řadu dalších.

Především velkorysý zavazadlový prostor 633/1 865 litrů s mnoha novými komfortními i funkčními prvky, dvoudílnou panoramatickou střechu s posuvným předním dílem, elektrické otevírání a zavírání pátých dveří s osvětlením, vyspělý pohon 4×4 a navíc i systém bezklíčového odemykání, zamykání a startování vozu KESSY (výbava na přání).

Elektricky ovládané panoramatické střešní okno má rozměry 1364 x 870 mm. Při otevření předního výklopného a výsuvného dílu se vysune i větrná clona, omezující akustický hluk a proudění vzduchu do interiéru. Celou panoramatickou střechu zakrývá elektricky ovládaná síťová roleta.

Bezpečnost:
Základními stavebními kameny pro Vaši bezpečnou a bezstarostnou jízdu jsou airbagy a elektronické systémy stability jízdy. Superb Combi může být vybaven až devíti airbagy včetně bočních, hlavových airbagů a kolenního airbagu řidiče.

O ovladatelnost vozu i v kritických situacích se postará stabilizující systém ESP včetně ABS (protiblokovacího brzdového systému), MSR (regulace točivého momentu), ASR (protiprokluzového zařízení), EDS (elektronické uzávěrky diferenciálu) a HBA (hydraulického brzdového asistentu).

Škoda Superb Combi je dostatečně silný vůz k tažení i obytných přívěsů. Na dovolené s karavanem oceníte inteligentní systém stabilizace vozu s přívěsem (TSA).


Výbavy:
  • Comfort
  • Ambition
  • Elegance
  • Exclusive
  • GreenLine
Technická data:
  • Délka: 4838 mm
  • Šířka: 1817 mm
  • Výška: 1510 mm
  • Rozvor: 2761 mm
  • Zavazadlový prostor: 633/1 865 l
Cena:
Cena Superbu Combi se pohybuje mezi částkami 604 900 a 1 093 900 Kč. Podrobný ceník naleznete zde!

Premiéra Superbu combi s paktem Laurin & Klement

4. června 2011 v 12:32 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Stánek Škody Auto na brněnském autosalonu nabídl premiérový vůz Superb combi s paktem Laurin & Klement.
Superb combi s paktem Laurin & Klement nabízí zákazníkům nadstandartní výbavu a jedinečné designové prvky., jako například prahové lišty u dveří z ušlechtilé oceli. Barvy interiéru jsou sladěny s barvou karoserie - hnědou Magnetic. Znakem pro tento paket je i logo Laurin & Klement na čalounění opěradel. Nabídku motorizací tvoří dva benzínové agregáty s automatickou převodovkou a jeden benzínový s manuální nebo automatickou převodovkou.

Na stánku Škody je dále k vidění např. nová studie Vision D.

Škoda představila studii kabrioletu Fabie

3. června 2011 v 17:24 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Na srazu automobilových fanoušků, především fanoušků tuningu, v Rakousku prezentovala své výtvory i Škoda. Mimo jiné zde byla k vidění i studie kabrioletu vycházejícího z modelu Fabia.
"Sraz GTI je pro fanoušky silných motorů a sportovních úprav jako Mekka. Každý, kdo na akci přijde, si už nikdy nechce nechat ujít další ročník tohoto fascinujícího setkání. Jubilejní rok 2011 je pro nás příležitostí předvést naše sportovní modely a všechny ujistit, že Škoda má opravdu co nabídnout," řekl Winfried Vahland, předseda představenstva Škoda.

Koncept nesoucí název Fabia RS 2000 je čtyřdveřový roadster, jehož základem je vůz Super 2000. Pohodlný prostor je vytvořen pro čtyři cestující, čelní sklo je v ostrém úhlu a nabízí tak neustále proudění vzduchu do auta. Model byl vytvořen než na obyčejné ježdění spíše na potěšení ze sportovní jízdy.

Pro fanoušky sportovních vozů je však nepříjemnou zprávou skutečnost, že automobilka zatím neplánuje sériovou výrobu tohoto modelu.