Leden 2011

Superb zvítězil v anketě Nejlepší auta roku 2011

31. ledna 2011 v 22:08 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Čtenářskou anketu Nejlepší auta roku 2011 německého časopisu Auto motor und sport ovládli vozy Škoda.
Auto motor und sport
Škoda Superb zvítězila v kategorii importované vozy střední třídy, když získal více jak čtvrtinu hlasů. Na druhém místě pak skončil model S60/V60 švédské automobilky Volvo. V kategorii importované malé vozy obsadila Škoda Fabia druhé místo, úspěch zaznamenala i Škoda Octavia, která se umístila na druhé pozici mezi importovanými kompaktními vozy. Posledním vozem, který obsadil třetí pozici, byl Roomster, jenž se dokázal umístit v kategorii importovaných MPV.

Současné vozy Škoda mohou tankovat i palivo E10

30. ledna 2011 v 13:26 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Všechny současné vozy značky Škoda mohou tankovat i palivo E10, které pomáhá snižovat emise CO2.
Vozy Škoda mohou jezdit i na E10
Firma podporuje celosvětovou snahu o snižování dopadu automobilového průmyslu na životní prostředí. Benzínové motory MPI, FSI, TSI a TFSI jsou schopny provozu na benzín s desetiprocentním podílem etanolu (E10). Vyjímkou jsou pouze vozy Felicia z let 1991 - 2004, u níchž je pro použití etanolu potřeba vyměnit některé díly a modely vyrobené dříve.

Ve Vrchlabí byla zahájena výroba Roomsteru

30. ledna 2011 v 13:13 | Mr. L&K |  Zpravodajství
V továrně ve Vrchlabí, kde firma dosud vyráběla model Octavia Tour, byla nově spuštěna výroba Roomsteru v třísměnném provozu.
Škoda Roomster
V listopadu minulého roku byla vyrobena poslední Octavie Tour. I nadále však zůstává tento závod důležitou součástí české automobilky. "Výrobní kapacity společnosti Škoda v České republice jsou základem úspěchu naší značky. V minulých letech jsme kapacitu stále zvyšovali. I v budoucnu se bude Škoda spoléhat na domácí produkci," řekl Winfried Vahland, předseda představenstva společnosti.

Roomster je jediný MPV v nabídce automobilky. Auto je vhodné pro rodiny, zároveň zajišťuje velký prostor pro cestující a větších rozměrů dosahuje i zavazadlový prostor.

Škoda Fabia Monte Carlo

22. ledna 2011 v 12:27 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Při příležitosti 110. výročí motorsportu nachystala Škoda Auto speciální edici modelu Fabia - Monte Carlo. Vůz bude nabízen v karoserii hatchback se sportovním podvozkem.
Škoda Fabia Monte Carlo
Pro model Monte Carlo je charakterictická barva - černě lakované plastové lemování spodní části karoserie, černá střecha a kryty zpětných zrcátek, černá mřížka chladiče a zatmavené světla. Interiér je v provedení černém nebo v černé barvě v kombinaci s červenou. Výbava je založena na verzi Ambiente, prodávat se bude s motory 1,2 HTP, 1,2 12V HTP, 1,4 16V, 1,2 TDI CR a 1,2 TSI.

Premiéra vozu se odehrává na Rallye Monte Carlo od 19. ledna do 22. ledna. Výstavní premiéry se pak Fabia Monte Carlo dočká začátkem března na autosalonu v Ženevě.

Zákazníci si sportovní verzi Škody Fabie mohou objednávat od února 2011 ZDE.