Prosinec 2010

T-Octavia II

30. prosince 2010 v 16:45 | Mr. L&K |  Tuning aut Škoda
Škoda Auto bude rozšiřovat centrum pro prodej originálních dílů

30. prosince 2010 v 16:37 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto rozšíří své logistické centrum pro prodej originálních dílů a příslušenství. Do roku 2012 se jeho skladovací plochy zvětší téměř o polovinu.
Škoda Auto originální díly
Celková plocha skladů v Mladé Boleslavi se během příštích dvou let rozroste z dnešních 50 000 m2 na 74 500 m2. Automobilka do tohoto rozšíření investuje celkem 800 milionů korun. Škoda Auto Parts Center zajišťuje distribuci originálních dílů a příslušenství značky Škoda a koncernových značek VW, Audi a Seat. Zprovoznění nových ploch je plánováno na druhou polovinu roku 2012.

Škoda Auto Parts Center je jedním ze tří hlavních logistických center koncernu Volkswagen
v Evropě. Ve čtyřiadvacetihodinovém provozu jsou zde připravovány a expedovány dodávky originálních dílů a příslušenství. Na prodeji originálních dílů se denně ve třísměnném provozu
podílí více než pět stovek zaměstnanců z útvarů Prodej, Nákup, Dispozice, IT a Logistika.

Logistika denně přijímá v průměru více než 24 000 objednávek a pokrývá více než 100 trhů
na celém světě. V tuzemsku jsou dodávky doručeny vždy do rána následujícího dne, mezinárodní dodávky v rámci Evropy pak během 24 hodin. Moderní logistické centrum v Mladé Boleslavi přitom poskytuje logistické služby i koncernu Volkswagen, především v České republice, na Slovensku a v Indii. Pro Škoda Auto Parts Center pracuje síť více než 1 000 dodavatelů.