Škoda Octavia Tour: podrobné informace končícího modelu

31. srpna 2010 v 17:37 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Po 14 letech výroby končí Octavie Tour, model české automobilky Škoda Auto.  V tomto článku si můžete přečíst to nejdůležitější o vozu, který stavěl největší základy dnešního českého výrobce aut.
Škoda Octavia Tour
Octavia první generace měla budovat největší základy automobilky, což vyšlo. Tři roky po převzetí koncernem Volkwagenu vyráběla Škoda Felicii, lepší verze staršího Favoritu. Pak přišla Octavia, která měla kdysi vysmívanou značku poslat mezi nejlepší výrobce.

V roce 1996 spustil výrobce sériovou výrobu Octavie, jíž se účastnil mimo jiných i prezident Václav Havel. Octavie se mohla chlubit hlavně atraktivním designem, který byl v nadčasový a neurazí ani dnes. V nabídce byly tři stupně - LX, SLX, GLX.

Nejprve vyráběla automobilka s karosářskou verzí liftback, jež mimochodem vynikala hlavně kufrem. Zadní dveře se otevíraly včetně skla a usnadňovaly tak přístup do kufru o objemu 528 litrů, což byla hodnota, na kterou nedosáhlo žádné jiné auto podobné velikosti. Od roku 1998 přibyla i verze kombi. Ta sice nabídla o pouhých pár litrů navíc, objem kufru byl 548 litrů, ale nabídlo trochu větší praktičnost než verze liftback.

V roce 2000 přišla druhá generace, tu však podle některých zdrojů měla automobilka už dříve, ale kvůli dobrému prodeji první generace ji spustila do prodeje později. Přibližně před dvěma rokama měla premiéru třetí generace. Octavia pod označením Tour se vyráběla až do června letošního roku. Díky modelu Octavia Tour se podařilo Škodě vstoupit mezi uznávané výrobce vozů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama