Květen 2010

Jak vypadají představy o nové škodovce?

31. května 2010 v 18:19 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Práce na nové levné škodovce jsou v plném proudu. O vozu, který má nahradit Octavii Tour, se na veřejnost zatím nedostaly žádné informace. Grafik francouzského automobilového magazínu si ho představil s tváří Fabie.
Podle informací serveru iDNES.cz se v současné době ladí detaily. Francouzský magazín L'Automobile magazine spekuluje o starém názvu Felicia. Ze začátku se hovořilo o sedanu, jenž nahradí první generaci Octavie, podle serveru iDNES.cz by mohlo jít o liftback.

"Felicia" by měla mít už v základní výbavě ESP, posilovač řízení a bezpečnost na pět hvězdiček v crashtestech EuroNCAP. Nový model by automobilka mohla na trh uvést v roce 2012.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2010 Německo

23. května 2010 v 11:48 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Ve dnech 7. až 23. května se v německých městech Kolín nad Rýnem, Mannheim a Gelsenkirchen koná 74. mistrovství světa v ledním hokeji. Škoda Auto patří už od roku 1993 k oficiálnímu sponzoru hokejového mistrovství.
Škoda Auto stejně jako při Zimních olympjiských hrách ve Vancoveru nabízí 3D animace gólových situací. Na stadionech pak můžete vidět vždy dva modely Škody - v Kolíně nad Rýnem je to Supeb Combi a Yeti, v Mannheimu Fabia RS a Roomster Scout. Reklamu Škoda Auto navíc budou mít Česká republika, Slovensko, Itálie, Norsko a Dánsko na dresech a přilbách.
Dnes od 20:15 můžete sledovat na ČT2 finálové utkání Česko - Rusko.

Fotky Škody Fabie RS

17. května 2010 v 18:22 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Česká automobilka Škoda Auto začne na trzích prodávat nové verze Fabie. Modely představené na Ženevě se do prodeje dostanou v červnu a teď si je můžete prohlédnout na fotkách.
Cena Fabie RS začne na 499 000 Kč, karosářská verze kombi stojí o 15 tisíc více. Výroba bude probíhat v hlavním závodě společnosti, v Mladé Boleslavi. Nejvyšší dosažitelní rychlost je 224 km/h a zrychlení 0-100 km proběhne za 7,3 sekundy. K dispozici bude sedmistupňová automatická převodovka, manuální v nabídce nebude.

První fotka malého modelu Škody

4. května 2010 v 18:06 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Německý automobilový magazín Auto Bild přinesl fotomontáž malého modelu od české automobilky Škoda. Vůz by se na trh měl dostat přibližně za dva roky a cena by se měla pohybovat pod 200 tisíc.
Automobil bude o něco menší než Fabia a jeho vzhled vychází z německého Volkswagenu Up!. Čtyřmístný Up! byl zatím představen pouze jako koncept. Vyznačuje se hodně posunutými koly do rohů karoserie a velikost připomíná Smarta. O proti němu je však VW Up! prostornější a díky možnosti vyndání jednotlivých sedaček, čímž se zvyšuje užitečnost vozu.