Říjen 2009

Škoda omezí výrobu Fabií a zavede časová konta pracovní doby

25. října 2009 v 18:14 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto v pátek potvrdila, že od ledna začne v Mladé Boleslavi vyrábět model Fabia ve dvousměnném provozu.
Personál ze třetí směny bude od ledna uvolněn pro potřeby závodu v Kvasinách. Rozhodlo tak představenstvo společnosti Škoda Auto na svém pátečním zasedání. Byla také uzavřena dohoda s odbory o zavedení tzv. kont pracovní doby, řekl mluvčí firmy Jaroslav Černý.

"Na dvousměnný provoz ve výrobě Fabií přecházíme s ohledem na nárůst výroby modelů Yeti a Superb Combi a v souvislosti s ukončením šrotovacích prémií a z toho vyplývajícího aktuálního stavu objednávek," řekl Černý s tím, že během obou směn bude zvýšena produkce. Personál třetí směny prý bude uvolněn do Kvasin na Rychnovsku. Ty jsou v současné době nejvytíženějším závodem Škody, vyrábí se zde modely Roomster, Superb, Yeti a nově také Superb v provedení combi.

Automobilka také uzavřela s odbory dohodu o zavedení tzv. časových kont pracovní doby. "Nemáme moc možností. Škoda je jednou ze dvou posledních lokalit Volkswagenu, kde ještě časová konta nejsou. Je to prakticky jediný způsob, jak udržet zaměstnanost ve firmě při větším poklesu výroby," řekl předseda odborů Jaroslav Povšík v týdeníku Škodovácký odborář.

Takzvaná flexikonta pro zaměstnance znamenají, že mohou zůstat doma bez zásadních dopadů na mzdu, pokud pro ně nebude práce. Tak jim na kontě vznikne jakési mínus, které si mohou umazat odpracováním plusových směn, které by Škoda organizovala v případě zvýšení odbytu nejspíše v noci z pátku na sobotu a v sobotu dopoledne. Konta by měla být omezena 120 odpracovanými hodinami do minusové i do plusové položky, dohoda má platit jeden rok.

Všechna tato opatření by měla zabránit propouštění kmenového personálu. Automobilka však po vypršení šrotovného v řadě zemí očekává složitý rok 2010, a proto je možné, že se bude výrazně snižovat počet agenturních pracovníků. Těch dělá nyní ve firmě asi 3800.

"Těžko se teď dá určit, o kolik ten počet snížíme. Limitem je v každém případě nula. Na jejich místo pak budou přemístěni kmenoví zaměstnanci," řekl ČTK ve čtvrtek Povšík. Škoda počet agenturního personálu snížila významně už loni po vypuknutí krize, zavedení šrotovného a tím pádem vyšší prodeje ji však donutilo agenturní personál opět nabírat.

Kvůli klesajícímu zájmu o Fabie zastaví automobilka výrobu už za týden ve čtvrtek a pátek. Ve čtvrtek se nebudou vyrábět jen Fabie, ostatní provozy pojedou normálně. V pátek se pak výroba zastaví kompletně. Vyrábět se nebude ani ve státní svátek 28. října, ten však automobilka tradičně využívá k inventuře. Škodovka už na konci září snížila počet vyrobených fabií z 1200 na 1000 aut denně.

Zdroj: www.auto.cz

Pravidla a další podrobnosti k velké SMS soutěži

23. října 2009 v 22:14 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Včera proběhlo zahájení velké SMS soutěže. Dnes Vám přináším nějaké podrobnější informace a pravidla této hry.
Pravidla a podrobnosti najdete v celém článku.

22. října začíná velká SMS soutěž

19. října 2009 v 19:59 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Dne 22. října začíná velká SMS soutěž o atraktivní ceny od společnosti Škoda Auto.
Po dobu pěti týdnů budou vycházet články se soutěžními otázkami. Otázky najdete v magazínech Lidové noviny, Mladá fronta DNES, Blesk, Právo a Sport.

Soutěží se o tyto výhry:
  • VIP pobyt na Tour de France 2010
  • Pobyt na Rallye Monte Carlo 2010 a svezení Fabií Super 2000
  • Poukaz na Škoda originální příslušenství v hodnotě 25 000,- Kč
  • Poukaz na opravy a údržbu vozu Škoda v hodnotě 25 000,- Kč
  • Pobyt na Mistrovství světa v hokeji 2010
Vyhrát také můžete třeba jízdní kola ze sortimentu Škoda originální příslušenství nebo třeba kurz bezpečné jízdy. Další podrobnosti všetně pravidel soutěže se na TOMTO BLOGU objeví se zahájením soutěže.

Fabia ovládla německý trh malých vozů

9. října 2009 v 19:12 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Česká Škoda Fabia ovládla minulý měsíc německý trh malých vozů. Na druhém místě pak skončil Opel Corsa a třetí místo obsadil Volkswagen Polo.
Podle statistik se za minulý měsíc prodalo 10 785 fabií, za celý rok pak 84 129. Absolutním vítězem však zůstává Volkswagen Golf, kterého se prodalo za měsíc září 37 784 kusů a za celý rok 275 432. Naopak, prodejci velkých a luxusních aut, zaznamenali za září propad prodejů.

Škoda Superb Combi se představí na Autoshow Praha

8. října 2009 v 18:43 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Národní premiéra mladoboleslavského vozu Škoda Superb Combi proběhne na veletrhu osobních a lehkých užitkových automobilů Autoshow Praha. Tento veletrh se koná v termínu od 15. do 18. října 2009 v areálu holešovického Výstaviště.
Pokud jste v září nebyli na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, případně nebydlíte v okolí Mladé Boleslavi (nové Superby kombi zde běžně jezdí, Škoda je navíc zaměstnancům firmy ukazovala i ve svém areálu), máte možnost tuto novinku spatřit již příští týden na výstavě Autoshow Praha. Zde bude vystavený Superb Combi s dvoulitrovým naftovým motorem.

Kromě něj se zde představí ve výstavní premiéře sériová verze modelu Octavia Combi s pohonem na LPG. Na stánku Škody v pravém křídle Průmyslového paláce - bude k vidění i model Yeti.

Modernizovaná Škoda Fabia dostane novou masku ve stylu Superbu

5. října 2009 v 18:05 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Fotografové zachytili skoro nemaskovanou Škodu Fabia, která má novou masku chladiče ve stylu Superbu.
Škodovka sjednocuje design svých vozů, takže maska chladiče nové Fabie tedy projde úpravami, tak, aby se podobala vzhledům Octavie a Superbu.

Změny se kromě již zmíněné masky chladiče týkají také předního nárazníku, v jehož spodní části se nachází rozšířený nasávací otvor a úoravy se dotknou i okolí mlhovek a hrany na ploše nárazníku jsou jemně zahlazeny.

Ostatních částí auta se facelift moc nedotkne. V nabídce také zůstanou některé motorizace.

Fotka:fun4all.blog.cz