Červenec 2009

První fotky nové Škody Superb kombi

28. července 2009 v 16:22 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda momentálně dokončuje model Superb v karosářské verzi kombi. Na jížní Moravě nedaleko hranic s Rakouskem probíhaly v minulých týdnech poslední testy s auty maskovanými á la Octavia kombi.
Škoda Superb combi má všechny hlavní testy v zahraničí za sebou a automobilka nyní testuje vozy v českém prostředí před spuštěním do sériové výroby. Maskované Superby se mimo jiné komunikace objevují také na D1, kde byl vůz zastižen.

K dispozici jsou nyní fotografie s celým tvarem Superba ve verzi kombi. Světová premiéra vozu se očekává na podzim, kdy by se měl objevit na autosalonu v německém Frankfurtu.

Škoda Auto patronem nového živočišného druhu

16. července 2009 v 12:12 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Milovníci přírody mohou prožít neopakovatelné okamžiky v přítomnosti nového živočišného druhu čeledi súvéčkovitých - Yetiho. K vidění bude ve vybraných zoo.
V době, kdy z naší planety mizí mnoho živočišných druhů, působí tato zpráva jako z jiného světa. Nová Škoda Yeti /Yetius Mobilius/, která byla přivezena z podhůří Orlických hor, je od 10. července
do 23. srpna 2009 k vidění ve vybraných zoologických zahradách po celé České republice. V těsné blízkosti výběhů ošetřovatelé představí nedávno objevený druh a případným zájemcům o něm podají bližší informace.
Yeti se vyvinul změnou dědičných vlastností. Hlavním činitelem byla zvýšená potřeba pohybu
v náročném terénu. Tento nový evoluční článek, který právě svým pohybem vzdáleně připomíná Octavii Scout, náleží proporcemi a robustním vzhledem k čeledi kompaktních SUV. Dospělý jedinec dosahuje délky 4,2 metru a podle dostupných pramenů se vyskytuje v 10 barevných variantách. Yeti se velice pružně adaptuje na nejrozmanitější přírodní podmínky - neohrozí ho vlhkost, bláto ani extrémní teploty. Vyznačuje se výbornou pohyblivostí i na nezpevněném povrchu, miluje hory a kopce. Velice snadno se rozmnožuje, a proto je možné očekávat, že se ve velice krátkém čase rozšíří do volné přírody na většině kontinentů naší planety.

Kde můžete Yetiho spatřit na vlastní oči?
ZOO:
TERMÍN:
Brno
3. - 23. srpna 2009
Dvůr Králové
10. - 27. července 2009
Liberec
10. - 27. července 2009
Olomouc
3. - 23. srpna 2009
Ostrava
10. - 27. července 2009
Plzeň
10. - 27. července 2009
Ústí nad Labem
3. - 23. srpna 2009

Vyhlášení 3. soutěže

16. července 2009 v 11:49 | Mr. L&K
Správné odpovědi byly: Voituretta, Black Line, Silver Line, Green Line, ano.
Výherci:
First Hand

Tridonins

greg7475

Výhercům gratuluji!

(tento článek je opožděný, jedná se pouze o formalitu)

Škoda dnes uvedla na trh model Yeti

15. července 2009 v 16:09 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Česká automobilka Škoda dnes uvedla na český i německý trh model Yeti, první SUV v historii automobilky. Cena za nejlevnější verzi, které se jako jediná začne až prodávat v říjnu, činí 359 800 Kč.
"S Yetim vstupujeme do zcela nového segmentu trhu a bude samozřejmě záležet na tom, jak bude přijímán. Rádi bychom postupně dosáhli maximální kapacity výroby, což je 200 vozů denně. Vyrobili bychom tak letos asi 20 000 modelů," uvedl mluvčí automobilky Škoda Evžen Krauskopf.

Objednávky na Yetiho můžou prodejci přijímat už déle jak měsíc. Podle reakcí prodejců se lidé na škodováckou novinku již několik týdnů ptají, ale s objednávkami váhali, dokud auto neuvidí na vlastní oči. Yeti bude mít v nabídce dva benzínové motory s objemem 1,2 a 1,8 litru a tři dieselové motory, nově se systémem vstřikování common rail.

Pátá modelová řada Yeti rozhodně ostudu automobilce neudělá. Na silnici se SUV pohybuje komfortně i stabilně, nezalekne se ani většího stoupání. Tento rok Škoda uvede na trh také Octavii RS, Octavii RS Combi, Octavii Scout a ke konci roku také Superb ve verzi kombi.

Škoda Yeti - info

15. července 2009 v 12:00 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda
Jedná se o první SUV v historii automobilky Škoda!
Interiér:

Nová Škoda Yeti nabízí cestujícím mimořádnou prostornost, variabilitu a míru komfortu.

Vyšší pozice sezení přináší pocit bezpečí, výborný výhled z vozu i snadnější nastupování. Příjemně tuhé výplně, zvýrazněné boční vedení sedadel a nastavitelné bederní opěry eliminují únavu při dlouhých cestách. Systém tří samostatných zadních sedadel VarioFlex zaručuje maximální variabilitu interiéru
i zavazadlového prostoru.

Pro model Yeti byla speciálně navržena nová přístrojová deska podtrhující svěží a přitom decentní design interiéru. Samozřejmostí je dostatek odkládacích prostor a použití hodnotných materiálů. Vybírat lze až
z 16 různých kombinací barevnosti přístrojové desky, potahových látek a ozdobných dekorů.

Exteriér:

Pro přední část vozu, které dominuje výrazně tvarovaná maska chladiče obklopená čtveřicí světlometů, je synonymem zábava a radost
z jízdy, zatímco zadní část pětidveřové karoserie s kolmou výklopnou zádí evokuje praktické využití.

Kompaktní rozměry nového vozu Škoda Yeti zaručují snadnou ovladatelnost a obratnost
ve městě, svébytný robustní vzhled SUV, který umocňují široké blatníky a stříbrné nájezdové kryty, slibuje skvělé zážitky i v terénu.

Prosklené plochy oken ve spojení s černě lakovanými sloupky tvoří výrazné designové celky exteriéru, které spolu s elektricky ovládanou dvoudílnou panoramatickou střechou a podélným střešním nosičem symbolizují vzdušnost modelu Yeti.

Výbavy:
 • Yeti
 • Active
 • Ambition
 • Experience
Ceník: zde!

Technická data:
 • Délka: 4223 mm
 • Šířka: 1793 mm
 • Výška: 1691 mm
 • Rozvor: 2578 mm
 • Zavazadlový prostor: 405-510 l
Motorizace:

1) 1,8 TSI/118 kW 4x4
 • Zážehový 4-válec
 • Zdvihový objem: 1 798 cm3
 • Max. výkon: 118 kW
 • Max. rychlost: 200 km/h
 • Zrychlení 0-100 km/h: 8,4 s
 • Kombinovaná spotřeba: 8,0 l/100 km
2) 2,0 TDI CR DPF/103 kW 4x4
 • Vznětový 4-válec
 • Zdvihový objem: 1968 cm3
 • Max. výkon: 103 kW
 • Max. rychlost: 190 km/h
 • Zrychlení 0-100 km/h: 9,9 s
 • Kombinovaná spotřeba: 6,1 l/100 km

Historický "double" pro Fabii S2000 na Ruské rally

13. července 2009 v 19:33 | Mr. L&K |  Škoda Motorsport
Tovární tým Škoda Motorsport opanoval Ruskou rally. Stylem start - cíl zvítězil v náročné šotolinové soutěži Juho Hänninen, druhý dojel Jan Kopecký.
Juho Hänninen předváděl během celé soutěže fantastický výkon a od samého začátku ujížděl všem soupeřům. Kromě jediné rychlostní zkoušky v závěrečném dni vyhrál Hänninen všechny erzety!!! Vynikající výkon předvedl týmový kolega Jan Kopecký, který rovněž od začátku do konce soutěže figuroval na druhé pozici. Na svého stájového kolegu nakonec v cíli ztratil 1 min. 20 vteřin. Škoda Motorsport tak slaví první vítězství na celkově čtvrtém startu v seriálu IRC a rovněž premiérový "double" v celé své historii.

Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport, hodnotí skvělý úspěch celé značky: "Jsme všichni strašně šťastní, toto je největší odměna pro všechny v týmu. Firmě Škoda a všem partnerům, kteří se na projektu Fabia Super 2000 podíleli, patří obrovský dík. Pro další pokračování projektu je vítězství na soutěži samozřejmě tím správným impulsem. Rozhodně neusneme na vavřínech, věřím, že tento historický mezník pomůže celému projektu v jeho další budoucnosti a přiláká potenciální zájemce o vůz Fabia Super 2000. Velmi si cením umění obou posádek a jsem rád, že jsme vybrali do týmu právě je. Jan Kopecký je stabilní jezdec, s kterým máme výborné dlouhodobé zkušenosti, zároveň ohromně jezdecky vyrostl. Juho Hänninen již na lednovém Monte Carlu ukázal, že bude velmi rychlý a osobně jsem rád, že předvedl naplno své kvality. Udělali jsme skvělou reklamu značce Škoda a věřím, že to nebylo naše poslední slovo. Příští soutěží bude srpnová rally ve Zlíně, kde na nás bude díky domácímu prostředí upřena velká pozornost a pravděpodobně i velký tlak, ale všichni se již teď nesmírně těšíme."

Juho Hänninen: "Fabia byla celou rally fantastická, děkuji všem v týmu za špičkovou práci. Od začátku jsem cítil, že jedu rychle, museli jsme však být velmi obezřetní kvůli spoustě kamení zejména během pátku a soboty. Soutěž jsme si se spolujezdcem užívali, ještě jednou všem obrovské díky."

Jan Kopecký: "Děkuji celému týmu za skvělou práci a podporu, auto fungovalo celou soutěž bezchybně. Trať byla hodně náročná, někdy až moc rozbitá, ne všude se dalo kvůli spoustě kamenů jet naplno. Juho jel fantasticky, na něj jsme prostě neměli, on se na tomto povrchu snad narodil. Pro Škodu je to senzační výsledek. Již teď se těším na srpnovou rally ve Zlíně, zvu tímto všechny fanoušky, bude to skvělá soutěž."

Zdroj: skoda-auto.cz

Nejprodávanější nová auta v Česku: trhu dominuje stále Škoda

10. července 2009 v 15:30 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Žebříčku Nejprodávanějších nových aut v Česku i nadále dominuje česká Škoda, která má všechny své modely v první desítce. Octavia vystřídala Fabii na prvním místě a odsunula ji na druhou pozici.

Češi koupili za první půlrok 9587 Octavií a Octavií kombi. Podíl na tom má jistě i loňský facelift, stejně jako fakt, že do statistik se započítává i starší verze Tour a první novodobá Octavia, která se stále vyrábí.
Jak už jsem se zmiňoval, na druhém místě skončila Fabia, kterou si v prvním půlroku koupilo 8553 zákazníků. Velký podíl na dobré prodejnosti mělo určitě výrazné zlevňování a výbava navíc zdarma. I přesto, propad o třetinu ve srovnání s minulým rokem je výrazný.


NEJPRODÁVANĚJŠÍ NOVÁ AUTA V ČESKU:
1.
Škoda Octavia
2.
Škoda Fabia
3.
Ford Fusion
4.
Kia Cee'd
5.
Renault Mégane
6.
Škoda Roomster
7.
Škoda Superb
8.
Hyundai i30
9.
VW Golf
10.
Chevrolet Aveo

Autocar: Škoda chystá pětidveřové kupé

9. července 2009 v 14:47 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Automobilka Škoda Auto má v současné době pět modelových řad - Fabia, Octavia, Superb, Yeti a Roomster. V průběhu pěti let mají přijít další dvě. Jedním z nich by podle britského magazínu Autocar mělo být pětidveřové "kupé" s výrazným designem. Na trh by se podle Autocaru mělo dostat v roce 2012 či 2013.
Nový model by měl být velký na pomezí Fabie a příští generace Octavie. Má být postaven na platformě vozu VW Golf. Vzhled nového vozu má být mnohem emotivnější než doposud. Magazín Autocar také uvedl, že Škoda pracuje na malém městském autě postaveném na platformě VW Up (mělo by jít o Škodu Mini MPV) a na trh by se mělo dostat v roce 2011.