Duben 2009

Škoda Auto již třetím rokem vysazuje stromy

25. dubna 2009 v 11:16 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Auto vyhlásila 3. ročník projektu "Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom". Vyjadřuje tím důraz na ekologické hodnoty, společenskou angažovanost svých zaměstnanců a podporu regionů, kde působí.
Cílem projektu je podpořit nekomerční výsadbu především v místech ohrožených vodní či větrnou erozí, sesuvem půdy či škůdci. Vhodné jsou také výsadby zelených pásů kolem rušných komunikací
nebo revitalizace skládek stavebního či komunálního odpadu.

Do vyhledávání lokalit, kde bude letos vysazeno 58 908 stromků (přesně tolik vozů značky Škoda bylo v České republice prodáno v roce 2008), se opětovně zapojili zaměstnanci společnosti.
"O výsadbu stromů projevily velký zájem obce z regionů, kde máme výrobní závody. Těší nás, že tip jim často dali naši zaměstnanci, kteří v daných obcích působí třeba v zastupitelstvu. Stromky chtějí sázet také myslivecká sdružení, která obnovují zaniklé remízky a hájky v krajině. Část sazenic bude využita na zlepšení druhové skladby lesních porostů v Krkonoších, Jizerských horách a Českém Švýcarsku," řekl vedoucí vnějších vztahů společnosti Škoda Auto Radek Špicar.

Výsadba letos poprvé neproběhne pouze na podzim, ale přibude i sázení stromků na jaře, a to již
v následujících týdnech. Prvními dvěma letošními akcemi jsou vysazování stromů v lokalitě okolí tůně
Pod Zemanovými v Bakově nad Jizerou a výsadba na území obce Bílý Újezd.

V rámci projektu "Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom" bylo od roku 2007 vysázeno 131 977 stromků. V loňském roce získala tato iniciativa ocenění "Výjimečný projekt" v rámci prestižní soutěže TOP Firemní filantrop.

Škoda představila novou Octavii ve verzi RS a Scout

22. dubna 2009 v 19:22 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Česká automobilka Škoda Auto představila na ženevském autosalonu omlazenou verzi Škody Octavie. Nyní přichází se sportovnějšími typy RS a Scout. Oba modely nabídnou malé designové změny a také některé technologické novinky, mezi něž patří senzor kvality vzduchu pro klimatizaci Climatronic a nové prvky světlometů.

Škoda Octavie RS:
Nová Octavia RS má nově tvarovanou masku chladiče s logem RS a výraznějšímy světlomety. Ty mohou být poprvé ve verzi RS osazeny xenonovými výbojkami s natáčením. Inovovaný nárazník se širším nasávacím otvorem nabídne další změny: kromě mlhových světlometů s Corner funkcí jsou po modely RS k dispozici i LED světla pro denní svícení.

Změnou prošly také sdružené kryty zadních svítilen. K dispozici je také nově metalická barva Anthracite a 18" kola Neptune. Podvozek je snížený o 127 mm, snížená hmotnost vozu a nižší hodnota koeficientu odporu vzduchu nabídnou o trochu lepší projev než u verze před faceliftem.

Nová Octavia RS plní normy Evropské Unie. Spotřeba vozu je 7,5 /100 km.

Škoda Octavie Scout:
Nová Octavia Scout má přepracovanou masku chladiče lemovanou výraznými světlomety. Další novinkou je přední nárazník se světlomety s Corner funkcí a nová metalická barva Rosso Brunello. Pohon všech čtyř kol je řešen čtvrtou generací spojky Haldex. O pohon se starají dva výkonné motory ve spojení se šestistupňovou mechanickou převodovkou.
Zdroj - fun4all.blog.cz

Škoda Auto na autosalonu v Šanghaji

22. dubna 2009 v 19:21 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Šanghajský autosalon bude svědkem slavnostního uvedení Superbu Hao Rui na čínský trh. Po Octavii a Fabii je Superb třetím modelem vyráběným v závodě Shanghai Volkswagen.
Představení modelu Škoda Superb Hao Rui je dalším důležitým krokem v expanzi na perspektivním čínském trhu a zároveň součástí strategie růstu, která každý rok počítá s uvedením jednoho nového klíčového modelu. Reprezentativní automobil s inovativním řešením zádě TwinDoor bude nabízen s motory 1,8 TSI (převodovky šestirychlostní manuální a šestirychlostní automatická) a 2,0 TSI (šestirychlostní automatická převodovka). Značka Škoda dále představí koncept nejnovější ekologické alternativy svých stávajících modelů. Návštěvníci budou moci shlédnout tradiční oblíbený model Octavia Ming Rui v provedení GreenLine s motorem 1,4 TSI a převodovkou DSG. Vozy Octavia Ming Rui jsou v nabídce od června 2007 a v minulém roce si našly téměř 60 000 zákazníků.

Fabia Jing Rui, která je v Číně prodávána teprve od konce roku 2008, bude na stánku zastoupena jak sériovými modely s elegantní bílou střechou, tak i sportovní studií Sport Edition. Tato modelová řada oceněná mnoha prestižními cenami si během prvních tří měsíců roku 2009 získala více než 2 500 zákazníků.

Prostřednictvím sítě více než 200 obchodníků a servisních partnerů dodala Škoda v loňském roce svým zákazníkům na čínském trhu celkem 59 284 vozů. Rozšíření nabídky o modely Fabia Jing Rui a Superb Hao Rui by mělo dopomoci k dalšímu výraznému zvýšení prodejů. Místní zákazníci nyní budou mít možnost většího výběru z palety vozů, upravených přesně podle jejich zvyklostí a vkusu.

Předseda představenstva Škoda Auto Reinhard Jung v této souvislosti uvedl: "Loňský rok pro nás byl opět rekordní - našim zákazníkům jsme dodali téměř 675 000 automobilů - tedy o 7 % více než v roce 2007. Dále jsme pokračovali v našem rozvoji v silnou mezinárodní značku - nyní jsme přítomni na více než 100 trzích světa. Čína pro Škoda Auto neustále nabývá na významu, protože i v této době poznamenané celosvětovou krizí patří k trhům s nejvyšším potenciálem růstu."

Tisková konference značky Škoda se koná 20. dubna 2009 v 10:30 hod. místního času na stánku značky v Shanghai New International Expo Center.

Nový systém nakládání s elektroodpadem

18. dubna 2009 v 18:47 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Rozšířený systém ekologického nakládání s elektroodpadem zavádí od poloviny dubna Škoda Auto. Ve spolupráci s firmou Rema se tak zapojí do celorepublikového projektu "Zelená firma".
Systém je určen nejen pro odpad vznikající ve firmě, ale také pro drobný elektroodpad z domácností zaměstnanců automobilky. "Nový systém ekologického nakládání s elektroodpadem nám přinese úsporu nákladů a zároveň rozšíření o sběr a likvidaci odpadu z domácností našich zaměstnanců. Pevně věříme, že se zaměstnanci do celého systému aktivně zapojí a přispějí tak k procesu neustálého zlepšování životního prostředí nejen ve Škoda Auto, ale i v jejich okolí," uvedl Václav Košvanec, odpadový hospodář Škoda Auto.

Drobný elektroodpad z domácností zaměstnanců bude sbírán do speciálních kontejnerů umístěných
na vybraných vrátnicích závodu v Mladé Boleslavi, Kvasinách a ve Vrchlabí. Zaměstnanci do nich mohou vhazovat veškerou elektroniku, od mobilních telefonů, přes příslušenství k počítači, až po hračky a nářadí na elektrický proud. Zamezí se tak neekologickému nakládání s tímto druhem odpadu (vhazování do popelnic s komunálním odpadem, který končí na skládkách).

Ekologie v centru pozornosti:
Ale nejenom nakládání s odpady patří mezi firemní priority. Již od roku 2006 realizuje Škoda Auto například také projekt výsadby stromů jako symbol firemní orientace na ekologické hodnoty. Vyjadřuje tak svůj zájem přispívat k ochraně životního prostředí a ke snižování emisí CO2. Každý, kdo si v České republice koupí některý z modelů značky Škoda, přispívá zároveň k výsadbě jednoho stromku.

Škoda vyrobila od spojení s VW 7 miliónů aut

10. dubna 2009 v 21:18 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Česká automobilka Škoda vyrobila od spojení s německým Volkswagnem 7 miliónů vozidel. Ke spojení došlo v roce 1991 a v tu dobu se již tři roky vyráběl vůz Škoda Favorit.
Výroba Škody Favorit se zastavila v roce 1994. Dále následovala Škoda Felicia, která byla v podstatě jen trochu upravená. Razantní změnu zaznamenala až Škoda Octavia v roce 1996, která se dodnes vyrábí pod označením Tour. V roce 2004 přišla modernizovaná Octavia, u které se zachovaly karosářské verze Combi a liftback. Později přibyla i verze Scout. Minulý rok představila automobilka na autosalonu v Ženevě omlazenou verzi Škody Octavie.

Důležitým autem pro automobilku Škoda se stala Fabia. Ta byla představena svštu v roce 1999 na autosalonu ve Frankfurtu. Vyráběla se ve třech verzích. Combi, hatchback a sedan. Druhá generace tohoto vozu nahradila tu původní v roce 2007. Zákazníkům jsou k dipozici verze hatchback a combi.

Od roku 2001 Škoda vstoupila se svým modelem Škoda Superb do segmentu střední třídy. Tento model nahradila druhá generace v roce 2008.

Dále modelovou paletu rozšířil vůz Škoda Roomster, který je vyráběn od roku 2006. Tento rok automobilka představila na autosalonu v Ženevě nový vůz Škoda Yeti.

Zdroj: fun4all.blog.cz