Únor 2009

Nová Škoda Yeti - první info

25. února 2009 v 17:54 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Škoda Yeti má příští týden světovou premiéru. Už už to vypadalo, že se až do této chvíle škodovce podaří utajit podobu nového modelu. Necelý týden před premiérou se však objevily špionážní fotografie z testování ve Skandinávii.

První SUV v historii mladoboleslavské automobilky se představí už příští týden na ženevském autosalonu.

Nový model vychází z již dříve představené designové studie stejného jména. Výrobce zatím neřekl nic o motorech, které bude nabízet. K dispozici pravděpodobně bude i verze 4x4, která bude využívat technologii Haldex.

Mezi konkurenty Yetiho bude patřit například nedávno představená Kia Soul. Ta se prodává od 300 tisíc korun, lze tedy předpokládat, že ceny mladoboleslavské novinky budou podobné.

Zdroj: www.idnes.cz

Škoda Fabia Scout

25. února 2009 v 17:50 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie Fabie Scout, která bude představena na autosalonu v Ženevě. Škoda Auto již představila modely Octavia Scout a Roomster Scout. Fabia Scout bude možno zakoupit od konce května.
Popis Fabie Scout:
- jinak tvarovaný nárazník
- oplastované šedočerné nárazníky
- robustnější vzhled
- nové čalounění
- mlhové světlomety s corner designem
- tónovaná skla
Zdroj: www.fun4all.blog.cz

První Octavia sjela z linky před padesáti lety

2. února 2009 v 17:54 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Nejúspěšnější současný model Škoda Octavia letos slaví 50 let od vzniku prvního vozu s tímto názvem. Nástupce modelu Škoda 440 nabíhal na linku v lednu 1959.

"Náš nový typ osobního automobilu dostal také nové jméno. Bude se jmenovat Škoda Octavia, protože to je osmý typ našeho znárodněného průmyslu," uvedl tehdejší podnikový časopis Ventil ve svém vydání ze dne 6. ledna 1959.

Číselné označení tak nadobro nahradil slovní název. Z vozu Škoda 440 se stala Octavia, ze Škody 445 Octavia Super a ze Škody 450 Felicia. Změna však nespočívala pouze v názvu a drobné úpravě přední masky. V roce 1959 přepracovali konstruktéři mladoboleslavské automobilky všem osobním vozům Škoda přední nápravu. Dostala místo listového pera vinuté pružiny s teleskopickými tlumiči pérování. Šlo o zásadní změnu. "Byly připraveny také vinuté pružiny pro zadní nápravu, ale toto řešení se neosvědčilo a tak tam zůstala listová péra," doplnil Lukáš Nachtmann, vedoucí archivu společnosti Škoda Auto.

V novodobé historii po roce 1989 bylo jméno znovu vzkříšeno a modelová řada Octavia se stala prvním automobilem vyvinutým ve vlastní režii poté, co se Škoda stala součástí koncernu VW. Přípravné práce začaly již v roce 1992, kdy vznikla první studie. Veřejnosti se Octavia představila v roce 1996, o dva roky později přišla verze Combi a později také provedení s pohonem 4x4.
V roce 2000 proběhla modernizace, která se dodnes vyrábí pod názvem Octavia Tour. V únoru 2004 byla veřejnosti představena Škoda Octavia druhé generace a v roce 2008 její modernizovaná podoba.

Do dnešního dne prodala největší česká automobilka více než 2 miliony vozů Škoda Octavia po celém světě. Škoda Auto v současnosti nabízí širokou paletu provedení, včetně sportovní Škoda Octavia RS a varianty pro volný čas, nazvané Scout.