Tovární Fabia Super 2000 pojede Monte Carlo

18. prosince 2008 v 17:14 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Oficiální premiéra závodního speciálu Škoda Fabia Super 2000 na soutěžních tratích se odehraje na lednové Rally Monte Carlo v rámci šampionátu Intercontinental Rally Challenge.

V barvách továrního týmu Škoda Motorsport se v Monte Carlu (21. - 24. ledna 2009) představí česká posádka Jan Kopecký se spolujezdcem Petrem Starým a finský pilot Juho Hänninen s krajanem Mikko Markkulou.

Škoda Auto úspěšně završila proces homologace vozu a od mezinárodní automobilové federace FIA obdržela oficiální homologační potvrzení opravňující start Fabie Super 2000 na soutěžích pořádaných FIA.

Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto pro technický vývoj k návratu na soutěžní scénu podotýká: "Jsme opravdu pyšní, že můžeme navázat na více než stoletou tradici motoristického sportu pod značkou okřídleného šípu. Na mezinárodním poli je naší snahou nasazovat vůz na vybraných soutěžích, zejména seriálu IRC. Jsme přesvědčeni, že přicházíme s absolutně konkurenceschopným vozem. Ve spolupráci s našimi importéry budeme hledat možnosti využití závodního speciálu na jednotlivých národních úrovních. Rovněž chceme úspěšně nastartovat prodej závodního vozu zájemcům z řad privátních týmů. Stranou nezůstane ani další vývoj a testování speciálu Super 2000." Šéf týmu Škoda Motorsport Michal Hrabánek vysvětlil rozhodnutí o výběru obou jezdců: "Jan i Juho, jsou i přes své mládí na velmi dobré jezdecké úrovni a disponují i dostatkem zkušeností. Věříme, že ve spojení s naším vozem i týmem jejich výkonnost i nadále poroste a budeme společně úspěšně reprezentovat značku Škoda v rallyovém sportu".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tridonins Tridonins | Web | 19. prosince 2008 v 6:40 | Reagovat

Ahoj, nechceš se zůčastnit SONB na mojem blogu? Určitě máš velkou šanci a taky bys mi tím pomohl k rozvoji mojeho novýho blogu (včera jsem začal)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama