Květen 2008

Škoda bude dále sloužit Policii ČR

18. května 2008 v 10:49 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Vítězem výběrového řízení na dodávku až 3500 nových aut pro českou policii se stala Škoda Auto. Novinkám to potvrdil mluvčí policejního prezidia David Kubalák. Nechtěl upřesnit, o jaký typ vozu se bude jednat. Škoda nabídla cenu 1,1 miliardy bez DPH, tedy nejnižší ze všech uchazečů.
Do výběrového řízení na nová auta pro českou policii za téměř 1,5 miliardy korun se v dubnu hlásily tři firmy.
Policie vybírala mezi renaulty, volkswageny a škodovkami. Mladoboleslavská automobilka před nedávnem odmítla sdělit, jaké vozy nabídla. Naopak Renault se s tím příliš netajil. Clio combi a Mégane Grandtour a další dva modely," řekl před časem Novinkám Martin Valášek, který je v Renaultu zodpovědný za velkoprodeje. Renault chtěl za vozy necelé dvě miliardy korun bez DPH.
Volkswagen, oznámil, že nabídl policistům vůz Golf a jeho kombi verzi Variant. Cenu si automobilka vyčíslila na 1,4 miliardy korun bez DPH.

Sedm set vozů ještě letos

Policie chce do roku 2011 postupně nakoupit až 3500 nových služebních vozidel, za které zaplatí přibližně 1,5 miliardy korun. Každoročně policejní prezidium předpokládá investici kolem 350 miliónů korun.
Asi 1900 vozidel by mělo být v policejních barvách, dalších 900 v civilním provedení. U 700 vozů zatím nebylo určeno, v jakém provedení si je policie pořídí. Do konce letošního roku chce policie pořídit 700 vozů.

Nový design

Nové policejní vozy by přitom neměly mít tak strohý design jako ty dnešní. Sužební auta mají mít stříbrnou barvu s vodorovným modrým pruhem na bocích a kratšími modrými a žlutými pruhy v zadní části vozu.

Velikost tapet

11. května 2008 v 15:09 | Mr. L&K |  Tapety ke stažení
Protože u mě jsou možná na plochu malé tapety , doporučuji Vám velikost: 1600 x 1200 pixelů!!!

Prodeje aut rostou, vyšší růst brzdí silná koruna

5. května 2008 v 18:26 | Mr. L&K |  Zpravodajství
Skupina Škoda Auto dodala zákazníkům v prvním čtvrtletí letošního roku 173,5 tisíc osobních vozů, tedy více, než v předchozích srovnatelných obdobích.
Loňský objem vozů vzrostl o 15,7 % (+23,6 tisíc vozů). Rozhodující podíl na tomto výsledku měl zejména pozitivní vývoj na čínském trhu. Současně se automobilce podařilo zvýšit objemy výroby (178,7 tisíc vozů, tedy +11,0 % prosti stejnému období loňského roku) a odbyt skupiny Škoda Auto (176,2 tisíc vozů, tedy +9,8 % proti stejnému období loňského roku).

K hospodářskému výsledku koncernu Volkswagen v prvním čtvrtletí 2008 přispěla skupina Škoda Auto provozním výsledkem ve výši 182,4 milionů EUR. Tento nárůst o 10,4 milionů EUR (+ 6,0%) proti srovnatelnému období loňského roku byl výrazným způsobem ovlivněn vývojem kurzu české koruny.

V lokální účetní závěrce se záporný vliv kurzu české koruny vůči Euru, ale i ostatním měnám (zejména GBP, USD, RUB), projevil ještě výrazněji. Provozní výsledek tak proti 4,8 miliardám Kč v prvním čtvrtletí 2007 dosáhl nyní úrovně 4,7 miliard Kč (-2,9 %).

"Jako největšího vývozce v ČR nás aktuální silná pozice koruny vůči všem významným světovým měnám výrazně brzdí. Při rostoucím objemu prodejů nutně zaznamenáváme pokles tržeb. Ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku je náš aktuální provozní výsledek zatížen kursovými efekty ve výši přibližně jedné miliardy korun. Tento trend ukazuje, že vývoj koruny silně omezuje šance českých podniků na export," komentuje situaci Holger Kintscher, člen představenstva pro oblast ekonomie.

Nová Škoda Octavia - info

4. května 2008 v 10:19 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda
Model Octavia je nabízen nejen v několika výbavových verzích, ale i ve speciálních provedeních. Ať už tedy dáváte přednost sportu nebo komfortu, ať jste velká rodina nebo aktivně žijící dvojice, Octavia bude vždy dobrým rozhodnutím.
EXTERIÉR:
Dynamický a svěží design modelu Octavia je zárukou, že se vůz jen tak neokouká a zůstane dlouho atraktivní. To platí nejen pro verzi liftback se stupňovitou zádí, ale rovněž
i pro provedení Combi.

Karoserie se chlubí nízkým odporem vzduchu, který má příznivý vliv na provozní náklady
i na nízkou hlučnost uvnitř vozu.

Octavia není pouze o racionálních rozhodnutích, přidává k nim také velkou dávku pozitivních emocí a dynamičnosti.
INTERIÉR:
Elegantní, prostorný a účelně řešený interiér Octavie vytváří útulné prostředí
pro celou posádku. Přístrojová deska je přehledná a má na dotek velmi příjemný povrch, vyrobený technologií PU (stříkaná kůže).

Všechny ovládací prvky přístrojové desky jsou velmi dobře ergonomicky uspořádány. Komfort dále zvyšuje i velké množství praktických
a promyšlených odkládacích prostor.

Octavia nabízí mnoho druhů a vzorů potahových látek, a to v několika barevných provedeních.
"+"
Díky velké svítící ploše koncových světel
je Octavia vždy skvěle vidět. Po rozsvícení vynikne tvar písmene "C", nezaměnitelný poznávací prvek vozů Škoda.

T-Octavia

1. května 2008 v 16:08 | Mr. L&K |  Tuning aut Škoda
T-Octavia
T-Octavia
T-Octavia

T-Felicia

1. května 2008 v 16:01 | Mr. L&K |  Tuning aut Škoda
T-Felicia
T-Felicia
T-Felicia

T-Fabia

1. května 2008 v 15:55 | Mr. L&K |  Tuning aut Škoda
T-Fabia
T-Fabia
T-Fabia