Duben 2008

Škoda Octavia Scout - info

26. dubna 2008 v 18:20 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda
Octavia Scout je vozem pro vyznavače aktivního životního stylu. Vychází z verze 4x4
a používá i stejný systém pohonu všech kol
s mezinápravovou lamelovou spojkou Haldex.
EXTERIÉR:
Boční směrové ukazatele integrované do vnějších zpětných zrcátek
Kola Proteus z lehké slitiny 7,0 x 17"
Ochranné boční lišty dveří, šedé
Ozdobná koncovka výfuku
Označení modelu Scout na zádi
Paket Scout (modifikované nárazníky, plastové nástavce nárazníků, lemy blatníků, prahů a spodní části dveří)
Pneu 225/50 R17
Rezervní kolo ocelové neplnohodnotné
Vnější zpět. zrcátka v barvě vozu
INTERIÉR:
Chromované vnitřní kliky dveří
Chromový paket (plaketka řadící páky, knoflík ruční brzdy)
Interiér Scout Onyx
Madlo spolujezdce nad schránkou v přístrojové desce
Malý kožený paket
Prahové lišty vpředu
Přístrojová deska Onyx-Onyx
Vkládané tkané koberce
"+"
Od verze 4x4 Scout odlišuje především bohaté oplastování karoserie. Plastové díly šedé barvy překrývají přední i zadní nárazník, lemy blatníků a také prahy dveří. Přední a zadní nárazník navíc ve spodní části doplňují rozměrné stříbrné kryty. Sportovní, přitom však jednolitý a elegantní design vozu doplňují standardně montovaná 17" litá kola Proteus.

Škoda Fabia - info

26. dubna 2008 v 18:10 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda
Modelová řada Škoda Fabia nabízí zákazníkům dvě karosářské verze - prostorné a elegantní kombi a klasický sedan. Výhodný poměr ceny
a užitné hodnoty činí z Fabie tu nejlepší možnou volbu pro široké spektrum zájemců
o koupi nového vozu, ať již se rozhodují pro kteroukoli karosářskou verzi.

Špičková kvalita výroby, nejmodernější technologie, inteligentní elektronika a nejkvalitnější materiály jsou u Fabie stejně samozřejmé jako perfektní jízdní vlastnosti,
či mimořádná úroveň bezpečnosti a spolehlivosti.
EXTERIÉR:
Originálním designem Fabia Combi dokazuje, že vůz této kategorie nemusí být jenom praktický, ale přesvědčí Vás i nevšedními ladnými tvary. Fabia Combi přitom nabízí i nadprůměrný vnitřní prostor, pocit bezpečí a pohodlí.

Zvlášť příznivý je u této verze poměr ceny a užitné hodnoty. Kromě velkorysé nabídky prostoru pro posádku, se totiž pod originálním roletovým krytem v zadní části, do kterého konstruktéři umístili i praktickou odkládací schránku na deštník, nachází obrovský zavazadlový prostor o objemu 426 litrů, který je možné sklopením zadních sedadel zvětšit až na 1225 litrů!

Klasické tříprostorové uspořádání dodává modelu Fabia Sedan charakter tradiční limuzíny a ocení jej zejména ti zájemci o nový vůz, kteří upřednostňují tyto tradiční tvary karoserie a oceňují oddělený a uzavřený zavazadlový prostor.

Design 4232 mm dlouhého Sedanu (sdílí společnou platformu s verzí Combi) se vyznačuje klínovitou boční linií s mírně zvýšenou zádí a originálně tvarovanou hranou víka kufru tvořícího stylizovaný spoiler. Zavazadlovým prostorem o objemu 438 litrů může Sedan směle konkurovat i některým vozům vyšší třídy.
INTERIÉR:
Dominantním prvkem interiéru je přístrojová deska s novým ergonomicky tvarovaným volantem. Vyrobena je z vysoce kvalitních materiálů technologií Slush, obvyklou spíše u vozů vyšších tříd. Použité materiály jsou díky této technologii měkké a příjemné na dotek, ale zároveň také odolné proti poškození.

Horní část přístrojové desky je vždy vyvedena v černé Onyxové barvě. Řidičův zrak tak není namáhán odrazy přístrojové desky v čelním skle. Barvu spodní části lze již od verze Classic kombinovat s barvou zvolených potahů tak, aby vše odpovídalo Vašemu vkusu.

Na velkých, anatomicky tvarovaných sedadlech nové generace, se budete cítit pohodlně i po dlouhé cestě. Zejména přední sedadla poskytují velmi dobré boční držení trupu a od verze Classic je dokonce sedadlo řidiče výškově nastavitelné.

V každé výbavové verzi můžete vybírat z množství barevných variant kvalitních potahových látek, pro náročné je ve verzi Elegance k dispozici luxusní kožený interiér Fleret.
"+"
Sklopným klíčkem s dálkovým ovládáním centrálního zamykání můžete svoji Fabii otevírat nebo zavírat na vzdálenost 10 metrů.

Škoda Roomster - info

26. dubna 2008 v 18:03 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda
Ve světě Roomster je všechno jinak. Ať už jste řidič či cestující, vždy v něm najdete nový pohled na věci kolem sebe, jinou perspektivu. Užijete si v něm nečekané zážitky z jízdy
i jedinečný komfort.

Nechte se oslovit elegantními liniemi nekonvenčního designu karoserie i interiéru Roomsteru. Roomster je dynamický, emocionální, aktivní i sportovní zároveň. Vychází vstříc Vašim potřebám a nabízí Vám prostor pro život.
EXTERIÉR:
Roomster je auto pro každodenní život, zároveň se však odlišuje a má osobitý charakter. Maskou s originálně tvarovanými světlomety počínaje, přes panoramatické čelní sklo, přední i zadní dveře, velké střešní okno, až po koncová světla. To vše je patrné již na první pohled.

Ostatní vychytávky objevíte v zápětí. Například mlhovky s funkcí "Corner" či světlomety
s aktivním systémem natáčení
. Jistě vás překvapí, až vám za jízdy posvítí do zatáčky.
INTERIÉR:
Prostor, variabilita, praktičnost, přívětivá atmosféra. To a mnoho dalších atributů naleznete jak v "kokpitu" za volantem, tak v "obývacím pokoji" v zadní části.

Spousta pohodlí, odkládacích prostor, systém úpravy sedadel Varioflex, panoramatické střešní okno, modulární přístrojová deska
a objemný variabilní zavazadlový prostor dělají z Roomsteru všestranného společníka
na cestách za prací i zábavou.
"+"
Špatná zpráva pro tunery. Řadicí páka má originální tvar a skvěle padne do ruky. Dokáže zaujmout pozornost cestujících a řidiče potěší přesným a lehkým řazením. Vyměnit ji za jinou by bylo vážně škoda...

Nová Škoda Fabia Combi

26. dubna 2008 v 13:15 | Mr. L&K |  Fotky aut Škoda

Nová Škoda Fabia Combi


Nová Škoda Fabia

26. dubna 2008 v 13:14 | Mr. L&K |  Fotky aut Škoda

Nová Škoda Fabia


Škoda Superb - info

25. dubna 2008 v 19:44 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda
Největší a nejluxusnější model značky Škoda vyniká vyjímečnou elegancí, reprezentativním vzhledem a obrovským vnitřním prostorem. Už se nebudete muset ohýbat ani krčit ramena. Dokonce si můžete i pohodlně nátáhnout nohy. Ve voze Superb se budete okamžitě cítit dobře.

Superb je připraven nabídnout vám luxus
i nový životní pocit. Výborné jízdní vlastnosti, bezpečnost a spolehlivost vozu přispějí
k nevšedním zážitkům za volantem. Nadčasový design bez módních výstřelků
je zárukou, že se vůz ani po delší době neokouká a zůstane dlouho atraktivní.
EXTERIÉR:
Karoserie se stupňovitou zádí vyniká majestátním vzhledem a vyváženými proporcemi. Přední části vozu dominuje maska chladiče s výraznými tvary a chromovým rámečkem se znakem Škoda. Přední směrová světla jsou integrovaná do světlometů.

Při bočním pohledu vyniknou decentní chromované lišty na rámech oken nebo směrová světla zakomponovaná do vnějších zrcátek. Vůz je vybaven tónovanými skly, přední sklo navíc zdobí ochranný zelený pruh proti ostrému slunci.

Zadní dveře jsou ty největší, jaké jsme kdy na voze Škoda použili. Jejich rozměry jsou skutečně impozantní, nastupování a vystupování se tak stane hračkou. Při vystupování v noci Vám Superb navíc posvítí na cestu. Pokud budete chtít, jeho světlomety budou osvětlovat okolí vozu ještě třicet sekund po uzavření dveří.

Zadní svítilny mají charakteristický profil ve tvaru písmene C. Dravost a šarm dodávají vozu kola
z lehkých slitin
. To je Superb, vůz vyšší střední třídy.
Interiér:
Dominantním prvkem interiéru je přístrojová deska s ergonomicky tvarovaným volantem. Široká středová konzola nabízí již v základním provedení automatickou klimatizaci. Pohodlně se na ni vejde i velký displej navigačního systému s TV tunerem. Všechny ovládací prvky jsou rozmístěny tak, aby byly vždy po ruce.

Horní část přístrojové desky je vždy vyvedena
v černé barvě Onyx. Barvu spodní části lze kombinovat s barvou potahů tak, aby vše dokonale odpovídalo Vašemu vkusu. Příjemně luxusní dojem vytvářejí dekory z ušlechtilých materiálů, které najdete na středové konzole, ve výplních dveří nebo na rámečcích výstupů vzduchu.

V každé části interiéru objevíte spoustu originálních detailů. Například výklopná střední část sedadla spolujezdce poslouží cestujícímu vzadu jako opěra pro nohy. Nebo WetCase, schránka na deštník v levých zadních dveřích,
je zkonstruovaná tak, aby aby voda z mokrého deštníku odtékala z vozu ven. Řidiči i spolujezdci určitě přijde vhod pohodlná loketní opěra mezi sedadly, která ukrývá tzv. Travel-Box, klimatizovanou odkládací schránku.
"+"
Když se setmí, přístrojová deska se prosvětlí jemným světlem. Osvětlení nechá vyniknout elegantní křivky a povrchy interiéru, a přitom nijak neruší řidiče.

Škoda Roomster

25. dubna 2008 v 18:43 | Mr. L&K |  Fotky aut Škoda

Škoda Roomster


Škoda Yeti

25. dubna 2008 v 18:42 | Mr. L&K |  Fotky aut Škoda

Škoda Yeti


Škoda Octavia Combi

25. dubna 2008 v 18:39 | Mr. L&K |  Fotky aut Škoda

Škoda Octavia Combi


Škoda Fabia Combi - vtip

24. dubna 2008 v 20:03 | Mr. L&K
... je tak velká, že se do ní...
... vejde i Váš mazlíček...

Nová Škoda Fabia - info

24. dubna 2008 v 19:31 | Mr. L&K |  Info o vozech Škoda

Základní info:

Výrobce: Škoda
EXTERIÉR:
Nová Fabia narostla do délky (3992 mm)
i do výšky (1498 mm) a opět patří
k největším
v segmentu malých kompaktů. Celému vozu je vlastní osobitý design od linií boků až po originální zadní skupinová světla. Vaši Fabii mezi jinými vozy vždy bezpečně poznáte.

Rozměrnější zavazadla pohodlně uložíte
v zavazadlovém prostoru
, jehož základní objem 300 l a 1163 l po sklopení zadních sedadel patří k největším ve své třídě.
INTERIÉR:
Fabia sice patří mezi malé kompakty, přesto však nabízí dostatek komfortu a pohodlí pro pět cestujících. Kvalita použitých materiálů, variabilita a perfektní barevné sladění každé z nabízených variant interiéru Vás zaujmou
na první pohled.


Ve zcela novém interiéru vozu je každému z cestujících k dispozici rovněž dostatek praktických odkládacích prostor
a přihrádek
pro všechny nezbytné maličkosti.
" + "
Dynamická přední část vozu jednoznačně vypovídá o příslušnosti ke značce Škoda
a zejména k modelu Roomster, s nímž sdílí například i originální světlomety přesahující
až do blatníků.

Škoda Octavia - nová

24. dubna 2008 v 19:06 | Mr. L&K |  Fotky aut Škoda

Škoda Octavia


Škoda Superb

24. dubna 2008 v 19:05 | Mr. L&K |  Fotky aut Škoda

Škoda Superb


Škoda Octavia - starší

24. dubna 2008 v 19:03 | Mr. L&K

Škoda Octavia